120cm 40W Тенок LED линеарно три-отпорно светло

Карактеристики на производот

 1. Одличен алуминиумски профил подобар за топлинска спроводливост;
 2. Покривка за компјутер со висока пропустливост со добра дистрибуција на светлина, слаб отсјај;
 3. Може да се поврзе во серија;
 4. Tridonic и OSRAM напојување за да се обезбеди долг животен век од 50.000 часа;
 5. Сертифицирани за EMC, LVD и RoHS;
 6. LED линеарно триотпорно светло широко се применува во малопродажба, фабрика, магацин, гаража и сл


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

Тенкиот три-доказ светло е дизајн што може да се поврзе и IP65 водоотпорен и отпорен на прашина.Може да ги замени традиционалните триотпорни светла и широко се користи на подземни паркинзи, станици на метрото, аеродроми, пристаништа, фабрики, подземни тунели и други влажни средини.

1. IP65 отпорен на вода, отпорен на прашина

2. Систем за заштита од топлина, со одличен внатрешен драјвер

3. Површинска монтажа и инсталација на суспендирање

4. Вклучено/исклучено, Итна помош, сензор за движење во микробранова печка и верзија за затемнување

5. Уживајте во без мака, безбедна и лесна инсталација

Техничка спецификација

Модел бр.

Големина

(цм)

Моќ

(Ш)

Влезен напон

(V)

CCT

(К)

Лумен

(лм)

CRI

(Ра)

PF

Стапка на IP

Сертификат

TP002-06C020

60

20

AC220-240

3000-6500

2400

> 80

>0,9

IP65

ЕМС, LVD

TP002-12C040

120

40

AC220-240

3000-6500

4800

> 80

>0,9

IP65

ЕМС, LVD

TP002-15C060

150

60

AC220-240

3000-6500

7200

> 80

>0,9

IP65

ЕМС, LVD

Димензија

01

Модел бр.

A(L=mm)

C(Ш=мм)

D(H=mm)

TP002-06C020

600

69

65

TP002-12C040

1200

69

65

TP002-15C060

1500

69

65

Инсталација

2 3

Жици

02

Пакет

Големина

Номинална моќност

Внатрешна кутија

Мајстор картон

Кол/Картон

NW / Картон

GW/Картон

600 мм

20 W

660х77х74мм

680х250х240мм

9 ЕЕЗ

7,2 кг

8,9 кг

1200 мм

40 W

1260х77х74мм

1280х250х240мм

9 ЕЕЗ

11,7 кг

13,8 кг

1500 мм

60 W

1560х77х74мм

1580х250х240мм

9 ЕЕЗ

13,5 кг

16,7 кг

Апликација

 1. Работилница, фабрика за поправка;
 2. Фабрика, магацин, паркинг;
 3. Железничка станица, аеродром, станица МТР;

LED линеарно три-доказ светло (2)

LED линеарно три-доказ светло (1)

Ние поддржуваме параметри, спецификации и пакет на сите производи по нарачка.

Клиентите се топло добредојдени да ја посетат нашата фабрика!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја