Вести

 • Eastrong Lighting ви кажува како да ја изберете вистинската LED светилка?

  Eastrong Lighting ви кажува како да ја изберете вистинската LED светилка?

  Компоненти на LED светло за лајсни Светлото за лајсни главно се состои од четири дела: алуминиумска основа, пластични делови, крајни капачиња и електронски компоненти.Според телото на светилка да се подели, може да се подели на горниот светилка структура и на дното на структурата на светилката два дела.Всушност, бататот ...
  Прочитај повеќе
 • Како да инсталирате и одржувате триотпорни светла

  Како да инсталирате и одржувате триотпорни светла

  Во модерниот променлив стил на декорација, дизајнерите и сопствениците обрнуваат внимание на секој детаљ од декорацијата на домот, така што секој материјал за декорација на домот има и некој специфичен стилски начин, LED триотпорното светло е посебна ламба, таа е различна од другите светилки е нејзиниот сп. ..
  Прочитај повеќе
 • Предности и недостатоци на рамки за монтирање од алуминиум и железо

  Предности и недостатоци на рамки за монтирање од алуминиум и железо

  Со широката употреба на панелни светла и појавата на различни стилови на декорација и различни згради, постојат два типа на инсталација за панелни светла: површинска монтирана инсталација и вдлабна инсталација.Нашите површински рамки се достапни во 50мм,...
  Прочитај повеќе
 • Предности на LED светлата со лајсни во споредба со традиционалните халогени светилки

  Предности на LED светлата со лајсни во споредба со традиционалните халогени светилки

  Во споредба со обичните блескаво или халогени светилки, традиционалните флуоресцентни светилки, LED светлата со лајсни имаат очигледни предности:.1.Супер заштеда на енергија: (заштедете 90% од сметката за струја, 3~5 LED светла вклучени, обичниот мерач на струја не ротира!) 2. Супер долг животен век: (9...
  Прочитај повеќе
 • Ново пристигнување-270 степени LED светло за пареа со широк агол на светло

  Ново пристигнување-270 степени LED светло за пареа со широк агол на светло

  Карактеристики на производот: · Може да се користи како осветлување за гостопримство.Погоден за осветлување на бања, кујна, помошна просторија, спална соба, влез, ходник, плакар, трпезарија, лоби, коридор, канцеларија, работилница и гаража.· Мулти-функционални:...
  Прочитај повеќе
 • Паркингот „Гундели-Парк“ во Базел блеска во ново светло

  Паркингот „Гундели-Парк“ во Базел блеска во ново светло

  Како дел од проектот за реновирање, швајцарската компанија за недвижности Wincasa го надгради осветлувањето на паркингот Гундели-Парк во Базел на најновата верзија на системот за осветлување со континуиран ред TECTON, заштедувајќи речиси 50 отсто од претходната потрошувачка на електрична енергија...
  Прочитај повеќе
 • Се појави осветлување на Кина за чиста соба

  Се појави осветлување на Кина за чиста соба

  Развојот на индустријата за уреди за осветлување покажа две многу значајни карактеристики.Првата карактеристика е што по популарноста на LED изворите на светлина, двата сегменти на извори на светлина и светилки стануваат се повеќе и повеќе интегрирани, а втората карактеристика е што производите за осветлување се ...
  Прочитај повеќе
 • Канцелариски дизајн, LED линеарно светло кое не смее да се пропушти!

  Канцелариски дизајн, LED линеарно светло кое не смее да се пропушти!

  LED линеарното светло не само што дава визуелно влијание, туку и визуелно продолжување, правејќи го шеталиштето на просторот подлабоко и висината на подот поотворена.Меката светлина на линеарните светла, со нивните светли и темни варијации, го прави просторот потродимензионален и го подобрува чувството на хиера...
  Прочитај повеќе
 • Известување за празникот на трудот 2022 година

  Известување за празникот на трудот 2022 година

  Почитуван кориснику.Ви благодариме за континуираната поддршка и доверба во Eastrong Lighting!Според владиниот празничен распоред, празникот на трудот во 2022 година ќе биде од 1 мај до 4 мај 2022 година. Ви посакуваме мирен и здрав празник вам и на вашето семејство!Истронг (Донггуан) Лајти...
  Прочитај повеќе
 • Зошто да користите LED светилки за микробранова печка за осветлување на подземната гаража?

  Зошто да користите LED светилки за микробранова печка за осветлување на подземната гаража?

  Во моментов, има многу подземни гаражи и изворот на осветлување на паркингот е во основа традиционалниот метод на осветлување, не само потрошувачката на енергија, загубата е исто така голема, а методот на контрола е во основа централизирана рачна контрола, туку затоа што на подземната гаража и треба 24-часовно континуирано лиг...
  Прочитај повеќе
 • ПРИЧИНАТА ЗОШТО КОРИСТЕТЕ СВЕТЛИНИ ЛИФТЕРИ

  ПРИЧИНАТА ЗОШТО КОРИСТЕТЕ СВЕТЛИНИ ЛИФТЕРИ

  Причините зошто да изберете далечински подигач за осветлување?Одржувањето на светилките и фенерите на голема надморска височина се врши со помош на интелигентен систем за осветлување за подигнување, а некои посебни средини и одржување на голема надморска височина се менуваат во одржување на земја, што...
  Прочитај повеќе
 • За каде е генерално погодна рамката на LED панелот?

  За каде е генерално погодна рамката на LED панелот?

  Клиентите често не прашуваат: Каде генерално се користат рамки за LED панели?Зошто имате толку големи пазари?Сега дозволете ми да споделам со вас: рамки за LED панели, вклучувајќи рамка за површинска монтажа и вдлабна рамка, генерално се разгледуваат и се користат од следните три точки.Првата точка: се совпаѓа со ...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/9