Вести од компанијата

 • Каков напон треба да биде LED светлото за летва?

  Каков напон треба да биде LED светлото за летва?

  Во последниве години, LED светлосните летви станаа сè попопуларни поради нивната енергетска ефикасност, издржливост и разноврсност.Овие светла се широко користени во различни средини како што се училишта, канцеларии, коридори и јавни површини.Ако размислувате да купите LED sl...
  Прочитај повеќе
 • Колку вати има LED летва од 4 стапки?

  Колку вати има LED летва од 4 стапки?

  Во последниве години, LED летви од 4 стапки се здобија со популарност поради нивната висока енергетска ефикасност и долг животен век.Овие светла најчесто се користат во различни средини како што се комерцијални простори, магацини, гаражи, па дури и станбени области.Особено 4 ft LED Ba...
  Прочитај повеќе
 • Моќно прилагодливо LED светло за лајсни: Револуција во технологијата на осветлување

  Моќно прилагодливо LED светло за лајсни: Револуција во технологијата на осветлување

  Во областа на осветлувањето, појавата на LED технологијата ги промени правилата на игра.LED светилките имаат одлична енергетска ефикасност, подолг животен век и широк опсег на апликации.Еден популарен тип на LED светло е ЛЕД светлото за летва со моќност прилагодливо.Светло за летва, ...
  Прочитај повеќе
 • Колку се добри LED светлата за лајсни?

  Колку се добри LED светлата за лајсни?

  Нашите Team LED Batten Lights се совршено решение за осветлување на големи простори.Тие се енергетски поефикасна и поисплатлива алтернатива на традиционалните флуоресцентни цевки.Популарноста на ЛЕД летвите светла расте во...
  Прочитај повеќе
 • Кои се придобивките од LED летвите?

  Кои се придобивките од LED летвите?

  LED шипките брзо станаа популарна опција за осветлување за станбени и деловни простори.Овие светилки се користат за замена на традиционалните флуоресцентни цевки, обезбедувајќи поефикасна, сигурна и поекономична опција за осветлување.LED светлосните шипки нудат неколку предности...
  Прочитај повеќе
 • Ip65 Три-доказ Лед Лајт светлина

  Ip65 Три-доказ Лед Лајт светлина

  IP65 три-доказ LED Batten Light е сигурно, издржливо и енергетски ефикасно осветлување кое е соодветно за употреба во различни средини.Оваа опција за осветлување се одликува со рејтинг IP65 и три-доказ дизајн, што ја прави идеална за комерцијални и индустриски апликации...
  Прочитај повеќе
 • Водоотпорна led светлина за летва-Eastrong Lighting

  Водоотпорна led светлина за летва-Eastrong Lighting

  Во последниве години, водоотпорното светло за летви со ламба стана популарно како одржливо решение за осветлување и за станбени и за комерцијални средини.Дизајнирани да обезбедат доволно осветлување, овие светилки се идеални за области изложени на сурови средини или високи нивоа на ...
  Прочитај повеќе
 • Лед водоотпорна летва, лед фитинг за летва

  Лед водоотпорна летва, лед фитинг за летва

  Водоотпорната летва Led е разноврсно решение за осветлување кое нуди одлични перформанси и заштита во влажни или влажни средини.Овие уреди за осветлување се дизајнирани да се спротивстават на прашина и вода од која било насока, што ги прави идеални за бањи, кујни, ходници и...
  Прочитај повеќе
 • Како да поврзете ЛЕД светло за лајсни

  Како да поврзете ЛЕД светло за лајсни

  Добредојдовте на нашиот последен блог пост кој ве води низ процесот на поврзување на вашите LED ленти.Чекорите што ќе ги споделиме се лесни за следење и ќе обезбедат непречена и ефикасна инсталација за секој сам на себе.Прво, да се фокусираме на различните видови на достапни светла за лајсни...
  Прочитај повеќе
 • Дали сте уморни од маката и цената на традиционалните близнаци флуоресцентни уреди?

  Дали сте уморни од маката и цената на традиционалните близнаци флуоресцентни уреди?

  Дали сте уморни од маката и цената на традиционалните близнаци флуоресцентни уреди?Не гледајте подалеку од нашата LED светилка за лајсни.Овој производ е директна замена што лесно може да се монтира на кое било традиционално тело од летва.LED диодите се сместени во тенок опал различен...
  Прочитај повеќе
 • LED три-доказни светла наспроти IP65 LED светла за лајсни: што е подобро?

  LED три-доказни светла наспроти IP65 LED светла за лајсни: што е подобро?

  Кога станува збор за решенија за осветлување, императив е да се избере најдобрата опција за вашите специфични потреби.Две популарни опции за надворешно и индустриско осветлување се LED три-доказни светла и IP65 LED светлосни шипки.Но, кога станува збор за LED светла со три доказ или IP65 LED летва...
  Прочитај повеќе
 • Чекори за инсталација на led преградата, користете го овој начин, инсталацијата трае само 10 минути

  Чекори за инсталација на led преградата, користете го овој начин, инсталацијата трае само 10 минути

  Денес детално ќе ги претставиме чекорите за инсталација на тавански светилки.Повеќето пријатели ќе изберат тавански светилки со разумна цена и прекрасен изглед при украсување на нови куќи.Ајде да погледнеме....
  Прочитај повеќе
1234Следно >>> Страница 1/4