Lajme

 • Eastrong Lighting ju tregon se si të zgjidhni dritën e duhur LED?

  Eastrong Lighting ju tregon se si të zgjidhni dritën e duhur LED?

  Përbërësit e dritës së llakut LED Drita e panelit përbëhet kryesisht nga katër pjesë: bazamenti prej alumini, pjesët plastike, kapakët fundorë dhe komponentët elektronikë.Sipas trupit të llambës për të ndarë, mund të ndahet në strukturën e sipërme llambë dhe në fund të strukturës së llambës dy pjesë.Në fakt, grupi...
  Lexo më shumë
 • Si të instaloni dhe mirëmbani dritat e trefishta

  Si të instaloni dhe mirëmbani dritat e trefishta

  Në stilin modern të dekorimit të ndryshueshëm, dizajnerët dhe pronarët po i kushtojnë vëmendje çdo detaji të dekorimit të shtëpisë, kështu që çdo material i dekorimit të shtëpisë ka gjithashtu një stil specifik, drita LED trefishtë është një llambë speciale, është e ndryshme nga llambat e tjera është sp. ..
  Lexo më shumë
 • Avantazhet dhe disavantazhet e kornizave të montimit të aluminit dhe hekurit

  Avantazhet dhe disavantazhet e kornizave të montimit të aluminit dhe hekurit

  Me përdorimin e gjerë të dritave të paneleve dhe shfaqjen e stileve të ndryshme të dekorimit dhe ndërtesave të ndryshme, ekzistojnë dy lloje instalimesh për dritat e paneleve: instalimi i montuar në sipërfaqe dhe instalimi i zhytur.Kornizat tona të montuara në sipërfaqe janë të disponueshme në 50 mm,...
  Lexo më shumë
 • Përparësitë e dritave LED në lidhje me dritat tradicionale halogjene

  Përparësitë e dritave LED në lidhje me dritat tradicionale halogjene

  Krahasuar me llambat e zakonshme inkandeshente ose halogjene, llambat tradicionale fluoreshente, dritat LED me llamba kanë përparësi të dukshme:.1.Super kursim energjie: (kurseni 90% të faturës së energjisë elektrike, 3~5 drita LED ndezur, matësi i zakonshëm i energjisë elektrike nuk rrotullohet!) 2. Jetë shumë e gjatë: (9...
  Lexo më shumë
 • Arrival i ri-dritë avulli LED me kënd të gjerë rreze 270 gradë

  Arrival i ri-dritë avulli LED me kënd të gjerë rreze 270 gradë

  Karakteristikat e produktit: · Mund të përdoret si ndriçim mikpritës.I përshtatshëm për ndriçimin e banjës, kuzhinës, dhomës së shërbimeve, dhomës së gjumit, hyrjes, korridorit, dollapit, sallës së ngrënies, hollit, korridorit, zyrës, punishtes dhe garazhit.· Shumëfunksionale:...
  Lexo më shumë
 • Parkimi i Gundeli-Park në Bazel shkëlqen në një dritë të re

  Parkimi i Gundeli-Park në Bazel shkëlqen në një dritë të re

  Si pjesë e një projekti rinovimi, kompania zvicerane e pasurive të paluajtshme Wincasa bëri që ndriçimi i parkimit të makinave Gundeli-Park në Bazel të përmirësohet në versionin më të fundit të sistemit të ndriçimit me rresht të vazhdueshëm TECTON, duke kursyer pothuajse 50 për qind të konsumit të mëparshëm të energjisë...
  Lexo më shumë
 • Shfaqet ndriçimi i dhomës së pastër në Kinë

  Shfaqet ndriçimi i dhomës së pastër në Kinë

  Zhvillimi i industrisë së pajisjeve të ndriçimit ka treguar dy karakteristika shumë domethënëse.Karakteristika e parë është se pas popullaritetit të burimeve të dritës LED, dy segmentet e burimeve të dritës dhe llambave po bëhen gjithnjë e më të integruara, dhe veçoria e dytë është se produktet e ndriçimit janë ...
  Lexo më shumë
 • Dizajni i zyrës, dritë lineare LED që nuk duhet humbur!

  Dizajni i zyrës, dritë lineare LED që nuk duhet humbur!

  Drita lineare LED jo vetëm që jep një ndikim vizual, por edhe një shtrirje vizuale, duke e bërë shëtitoren e hapësirës më të thellë dhe lartësinë e dyshemesë më të hapur.Drita e butë e dritave lineare, me variacionet e tyre të lehta dhe të errëta, e bën hapësirën më tredimensionale dhe rrit ndjenjën e hierës...
  Lexo më shumë
 • Njoftim për festën e Ditës së Punës 2022

  Njoftim për festën e Ditës së Punës 2022

  I dashur klient.Faleminderit për mbështetjen dhe besimin tuaj të vazhdueshëm në Eastrong Lighting!Sipas orarit të festave të qeverisë, festa e Ditës së Punës në vitin 2022 do të jetë nga data 1 maj deri më 4 maj 2022. Ju urojmë juve dhe familjes suaj një festë të qetë dhe të shëndetshme!Eastrong (Dongguan) Lighti...
  Lexo më shumë
 • Pse të përdorni ndriçues LED me mikrovalë për ndriçimin e garazheve nëntokësore?

  Pse të përdorni ndriçues LED me mikrovalë për ndriçimin e garazheve nëntokësore?

  Aktualisht, ka shumë garazhe nëntokësore dhe burimi i ndriçimit të parkut të makinave është në thelb metoda tradicionale e ndriçimit, jo vetëm konsumi i energjisë, humbja është gjithashtu e madhe, dhe metoda e kontrollit është në thelb kontrolli manual i centralizuar, por sepse garazhi nëntokësor ka nevojë për 24 orë të vazhdueshme lig...
  Lexo më shumë
 • ARSYEJA PSE PERDORNI NGRITES TE DRITAVE

  ARSYEJA PSE PERDORNI NGRITES TE DRITAVE

  Arsyet pse zgjidhni ngritësin e ndriçimit në distancë?Mirëmbajtja e llambave dhe fenerëve në lartësi të mëdha kryhet duke përdorur sistemin inteligjent të pajisjes së ndriçimit ngritës, dhe disa ambiente të veçanta dhe mirëmbajtje në lartësi të mëdha janë ndryshuar të gjitha në mirëmbajtje tokësore, ku...
  Lexo më shumë
 • Për ku është përgjithësisht i përshtatshëm korniza e panelit LED?

  Për ku është përgjithësisht i përshtatshëm korniza e panelit LED?

  Klientët shpesh na pyesin: Ku përdoren përgjithësisht kornizat e paneleve LED?Pse keni një treg kaq të madh?Tani më lejoni të ndaj me ju: kornizat e paneleve LED duke përfshirë kornizën e montimit në sipërfaqe dhe kornizën e zhytur përgjithësisht konsiderohen dhe përdoren nga tre pikat e mëposhtme.Pika e parë: përputhet me ...
  Lexo më shumë